Talsu slimnīcas virsārstei Brigitai Aišpurei pasniegs Triju Zvaigžņu ordeni

Ordeņu kapituls 20. oktobrī lēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni kavaliera kārtā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles virsārstei Brigitai Aišpurei.

Daktere B. Aišpure 1977.gada 1.augustā uzsāka darbu toreizējā Talsu rajona centrālajā slimnīcā par ārstu anesteziologu reanimatologu. Četrus gadus vēlāk daktere uzņēmās, paralēli anesteziologa, reanimatologa darbam, veikt Talsu rajona galvenā ārsta vietnieces (ārstnieciskā darbā) pienākumus. Ar neatlaidīgu darbu B. Aišpure vadījusi arī asins pārliešanas dienesta darbu, kurš republikas mērogā 1981.gadā ieguva 1.vietu donoru kadru nokomplektēšanā. Pateicoties neatlaidīgām pūlēm tika izveidota slimnīcā arī centrālā sterilizācijas nodaļa, kas ir neatņemama slimnīcas sastāvdaļa, kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai. Daktere ir veidojusi medicīnisko kolektīvu daudzu gadu garumā Talsu slimnīcā.

Daktere labprāt savas zināšanas, darba pieredzi nodod jaunākiem kolēģiem, lasa lekcijas arī medicīnas māsām un māsu palīgiem.

Pediatre Maija Labāne par kolēģes darbu teic: „Ar viņu kopā medicīnas druvas vagojam jau 40 gadus, tikai katra savu lauciņu. Ja es rosos tikai pediatrijas vadziņās, tad Brigita ir teicama anestezioloģe-reanimatoloģe, zinoša interniste, rūpīga ultrasonogrāfiste, precīza asins pārliešanas jomā un kompetenta organizatore. Katrs pacients mūsu priekšā nostājas kā krustvārdu mīkla, kuras rūtiņās jāieraksta atbildes uz viņa jautājumiem. Dakterei Aišpurei tas vienmēr izdodas perfekti un viņa neapstājas, kamēr mīkla nav atrisināta pilnībā. Apbrīnoju viņas erudīciju! Pacientam ir jābūt pirmajā vietā – tāds ir dakteres darba stils. Mācos no viņas, kā saglabāt mieru, runājot ar dažāda rakstura un temperamenta cilvēkiem, lai neizvērstos konflikts, kā arī kā jāuzvedas, ja tāds jau ir. Te vajadzīga milzīga diplomātija. Tāda ir mūsu Talsu slimnīcas virsārste Brigita Aišpure.”

Triju Zvaigžņu ordenis ir dibināts 1924. gada 24. martā, par piemiņu Latvijas Republikas tapšanai. Ordeni piešķir personām par nopelniem Tēvijas labā, pašaizliedzīgu un izcilu darba pienākumu pildīšanu ar redzamiem panākumiem.

Informācija un publicitātes foto: ziemelkurzemessslimnica.lv

 

Pievienot komentāru