Brīvdienas Talsu novadā. Kas notiek? Kur doties?

Kas notiek?

Sestdien, 4.11.

No pulksten 10 līdz 13 tirdzniecības cetrā “Jāņa centrs” Talsos notiks Jauniešu ideju laboratorijas rīkotais “Aklais randiņš ar grāmatu”. Visas grāmatas tiks iesaiņotas necaurspīdīgā papīrā, un Aklajā randiņā ikviens, apmaiņā pret simbolisku ziedojumu, varēs izvēlēties savu grāmatu. Visi ienākumi no labdarības akcijas nonāks Talsu novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas krājkasītē, lai jau drīzumā atbalstītu citu jauniešu labās idejas projektu konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”.

Pulksten 12 Talsu novada muzejā notiks grāmatas “”Dievu ugunīs”. Kr. Valdemāra Talsu Tautas teātris no 1959. līdz 2014. gadam” atvēršanas pasākums.

Talsu sporta namā pulksten 10 notiks Talsu novada kausa izcīņas dambretē 3. kārta un Talsu novada meistarsacīkstes 64. lauciņu dambretē.

Pulksten 10 Pastendes sporta centrā notiks 11. Talsu novada Mazās sadraudzības sporta spēles.

Pulksten 11 Sabiles sporta centrā notiks Sabiles kauss – spiešanas guļus 1. posms.

Talsu sporta namā pulksten 13 veselības veicināšanas pasākumu ietvaros notiks vingrošanas nodarbība grūtniecēm.

Virbu kultūras namā pulksten 15.30 notiks bezmaksas deju nodarbība bērniem un jauniešiem (veselības veicināšanas pasākums).

Svētdien, 5.11.

Pulksten 11 Talsu sporta namā norisināsies Latvijas Jaunatnes basketbola līgas Latvijas Republikas čempionāts basketbolā U14, U15, U19.

Kur doties?

Vai aizpildīji testu “Cik daudz Tu zini par Valdemārpils apkārtni?” Kāpēc gan šajās brīvdienās nevarētu apskatīt Valdemārpils pusi?

Sasmakas (Valdemārpils) Elku liepa (Liepu iela, pie kādreizējās Sasmakas muižas ēkas)

Liepa ir 350-400 gadu veca, tās stumbra apkārtmērs ir 8,8 metri. Tā ir resnākā liepa Baltijas valstīs.

Ārlavas bānītis un bezzirgu droška meistara Igurda Baņķa darbnīcā (Ārlavas pagasta Amatnieku sēta “Kauliņi”) 

Igurds ir radoša personība un īsts nemiera gars – ne velti spējis izveidot Latvijā pirmo privāto mazbānīti, kā arī tādu interesantu spēkratu kā bezzirga drošku. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka: meistarsigurds.lv/kontakti/sazinies.

Tiņģeres pils (“Pils”, Tiņģere, Īves pagasts)

Tiņģeres muižas pili 1805. gadā cēlis Johans Bahs. Senāk muižas labajā spārnā bijis ziemas dārzs ar neredzētiem svešzemju augiem un augļu kokiem, parkā bija izveidota dīķu sistēma un lielisks parks ar retu sugu augiem.

Lubes ūdensdzirnavas (“Lubeskrogs”, Lubes pagasts)

Lubes ūdensdzirnavu celšanas gads nav precīzi zināms. 1900. gadā tās minētas kā Popervāles muižas dzirnavas, kopš 1922. gada no Latvijas Valsts zemes fonda tās nomā melderis Jānis Krūmiņš – Ainas Zemdegas tēvs, pēc 16 gadiem tās iegūstot īpašumā. Ēkā blakus ūdensdzirnavām bērnību pavadīja dzejniece Aina Zemdega.

Bīlavu Velna laiva (Lubes pagasts)

Ziemeļkurzemes “Velna laivas” uzskatāmas par skandināvu, domājams, Gotlandes imigrantu, apbedījumu vietām. Par šo “laivu” apkārtnes iedzīvotāji zinājuši teiku, kura vēsta par to, ka vietējā novada vecākais Vidzers noslēdzis līgumu ar velnu, lai tas aizber ar smiltīm jūras šaurumu starp Sāmsalu un Kolkas ragu. Tādā veidā vācu kuģiem būtu slēgta ieeja jūras līcī un līdz ar to atņemta iespēj piestāt Kurzemes krastā. Lai to izdarītu, velns koka kuģos vedis smiltis, taču naktī, trešā brauciena laikā, to pārsteigusi gaiļa dziesma, un velns aizbēdzis uz elli, bet kuģi pārvērtušies ar akmeņiem. Tādējādi izveidojušās “velna laivas”, bet mežs, kurā tās atrodas, ieguvis nosaukumu “Vidzera mežs”.

Lūrmaņu klintis (Lubes pagasts)

Ģeoloģisks dabas piemineklis – 400 metrus garas un līdz sešus metrus augstas pelēcīgi sarkanīgas smilšakmens klintis Rojas upes abos krastos. 

Jāņa Kristītāja Valdemārpils pareizticīgo baznīca (Lielā iela 26, Valdemārpils)

Laukakmens mūra baznīca ar sarkano ķieģeļu dekorējumu celta no 1889. – 1890. gadam.

Valdemārpils evaņģēliski luteriskā baznīca (Lielā iela 2, Valdemārpils)

Apskati 1646. gadu celtās banzīcas altārgleznu “Svētais vakarēdiens” (autors – nezināms).

Šīs ir atpazīstamākās, taču ne vienīgās pērles šajā apkārtnē.

Atklāj Talsu novadu no jauna!

Foto: vieglicelot.lv, lv.wikipedia.org, zudusilatvija.lv

Komentārs rakstam “Brīvdienas Talsu novadā. Kas notiek? Kur doties?

Pievienot komentāru