Savs ģerbonis tagad arī Īves pagastam

Zelta laukā zaļš, augšupvērsts īves zars ar sarkanām ogām – tāds pagasta nosaukumu raksturojošs attēls redzams Īves pagasta ģerbonī, kas pēc ilgstošas saskaņošanas reģistrēts Ģerboņu reģistrā, liecina talsi.lv informācija.

Ģerboni izstrādāja Inese Mīlberga un Inese Bērziņa, skiču izstrādē piedalījās Tiņģeres kultūras nama pasākumu organizatore Baiba Kalna, kura pēc profesijas ir māksliniece.

Bez sava ģerboņa pagaidām ir Virbu, Vandzenes, Lubes, Ķūļciema, Abavas un Ārlavas pagasti. Viens no Talsu novada pašvaldības uzstādītajiem mērķiem, sagaidot Latvijas simtgadi, ir arī šo ģerboņu izstrāde, tāpēc no 2016. gada sadarbībā ar Valsts Heraldikas komisiju ir tikuši izvērtēti dažādi varianti.

“Šobrīd ir pieaicināts mākslinieks no Rīgas, kuram ir ļoti labas zināšanas heraldikas jomā, un viņš ir sācis darbu jau pie divu ģerboņu skiču izveides. Mēs ceram, ka līdz šā gada beigām varēsim Heraldikas komisijā apstiprināt vēl divus ģerboņus,” skaidro Kultūras, sporta un tūrisma centra māksliniece Inese Bērziņa.

Foto: talsi.lv

Komentārs rakstam “Savs ģerbonis tagad arī Īves pagastam

  1. Pingback: Jauno Abavas pagasta ģerboni rotā vīngliemezis - Talsu Ziņas

Pievienot komentāru