Nākamgad pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Atbilstoši Talsu novada domes lēmumam, no 2018. gada 1. janvāra atkritumu apsaimniekošanas maksa Talsu novadā pieaugs par 1,58 eiro/m3 (neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN)).

Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz atkritumu apsaimniekotāja SIA “Eco Baltia vide” iesniegumu, kurā lūgts izskatīt un akceptēt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas palielinājumu no pašreizējā 9,21 eiro/m3 (bez PVN) uz 10,79 eiro/m3 (bez PVN). Sadārdzinājums skaidrojams ar grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā, kas nosaka, ka ar 1. janvāri dabas resursu nodokļa likme par 1 tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu uzņēmumam pieaugs no 25 eiro uz 35 eiro.

Jaunais tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Talsu novada teritorijā – 10,79 eiro/m3 (bez PVN) – būs spēkā līdz 26. martam, kad beigsies Talsu novada pašvaldības noslēgtais līgums par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem ar SIA “Eco Baltia vide”. Jau vēstījām, ka, sekojot vairāku pašvaldību piemēram, Talsu novada pašvaldība pēc līguma termiņa beigām nesludinās jaunu iepirkumu, bet gan pakalpojuma nodrošināšanu nodos SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībai “Piejūra”” (AAS “Piejūra”).

Citi raksti par šo tēmu:

Atkritumus novadā apsaimniekos “Piejūra”; “Eco Baltia Vide” uzņēmumu apsūdz nodokļu nemaksāšanā

11 komentāri rakstam “Nākamgad pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

  1. Kad pašvaldība par to plāno informēt arī iedzīvotājus, kurus tas skar reāli? Tā nav maza summa, bet kā vienmēr iedzīvotāji par to uzzina pēdējie vai neuzzina vispār…

  2. Vai, lūdzu, varētu pievienot saiti, kur ieguvāt informāciju par pieņemto lēmumu? Iedzīvotājiem būtu vērtīgi uzzināt informācijas pirmavotu.

  3. Pingback: Atceļ pašu pieņemto lēmumu par atkritumu apsaimniekošanas maksas pieaugumu - Talsu Ziņas

  4. Pingback: 2019

  5. Pingback: cleantalkorg2.ru

  6. Pingback: #macron #Lassalle

  7. Pingback: a2019-2020

  8. Pingback: facebook

  9. Pingback: facebook1

  10. Pingback: javsearch.mobi

Pievienot komentāru