Gājēju pāreja pirms Talsu apļa – gājēju un velosipēdistu drošībai

“Talsu Ziņas” saņēma iedzīvotāja Reiņa vēstuli, kurš vērsa uzmanību uz velosipēdistu drošību. Lai velosipēdists varētu droši nokļūt pilsētā, nogriežoties no lielā Talsu apļa veikala “Jāņa centrs” virzienā, būtu nepieciešams izveidot gājēju pāreju, viņš rosina.

Reinis raksta:

“Jaunajā Talsu velo infrastruktūrā robu netrūkst, un jaunajā attīstības programmā 2017. – 2019. gadam šīm acīmredzami risināmajām problēmām vietas nav atrastas. Ir, protams, jauki redzēt izplānoto veloceliņu sazarojumu pilsētvidē un ārpus tās, taču tas ir skats pārāk tālā un pamatīgi miglā tītā nākotnē. Ieteiktu tomēr kā prioritāti novest iesāktās lietas līdz galam.

Kā spilgts nesakārtotības piemērs, Talsu pašvaldības prieks un lepnums, veloceliņš Dižstende – Talsi. It kā jau viss līdz degvielas uzpildes stacijai ir kārtībā un pieri raukt neliek, taču, aizbraucot līdz veloceļa seguma galam (turpat pie SIA “STATS”), jāsāk domāt kā savu maršrutu turpināt tālāk. Šajā gadījumā nav pat runa, kur personai īsti nepieciešams nokļūt, jo visās pilsētās ar ieviestu veloinfrastruktūru, pārsvarā celiņu sazarojumi ir viens ar otru saistīti. Bet šeit, uz eleganti bruģītim noklāto segumu ielas otrā pusē var nokļūt vien šķērsojot Talsu autotransporta ēkas stūri.

Var, protams, būt pacietīgs, gaidīt un izmantot brīdi, kad brauktuve ir tukša, taču šis, kā zināms, ir diezgan noslogots ceļa posms ar visai intensīvu satiksmi. Ja esi devies velo izbraucienā kopā ar bērniem, baiļu pilnā ielas šķērsošana tajās pāris atvēlētajās sekundēs pie intesīvas satiksmes bērnus pamatīgi satrauc un iedveš nedrošības sajūtu turpmākajām reizēm. Vēl jo vairāk TAS IR NEAPŠAUBĀMS CEĻU SATIKSMES NOTEIKUMU PĀRKĀPUMS un vai tas jaunākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem būtu jāmāca?

Jūs varbūt teiksiet ka ir varianti. Kādi? Braukt tālāk pa to pašu pusi, nogriezties uz Miera ielu un turpināt ceļu pa velobraucējiem un gājējiem atvēlēto segumu gar Jaunajiem kapiem. Piedodiet, pilsētā remontdarbi nenotiek, tāpēc šāda apvedceļa izmantošana nokļūšanai līdz centram galīgi nav prātā.

Lai neizrunātu sausu muti, pie tā arī apstāšos. Nezinu vai, kā un kad šī situācija tiks vērsta par labu, taču pēc manām domām visa atbilde slēpjas ZEBRĀ!”

Komentē Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Normunds Strēlnieks

N. Strēlnieks uzsvēra, ka gājēju pārejas izveide nav tikai svītru uzvilkšana uz asfalta, šim procesam ir jābūt likumīgam – jāievēro VAS “Latvijas Valsts ceļi” prasības un noteikumi.

Reiņa ierosinājums par “zebras” izveidi konkrētajā vietā ir pārrunāts Talsu novada pašvaldības Pasažieru pārvadājumu un ceļu apsaimniekošanas komisijā, uzklausīts arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāvja viedoklis. Lai gājēju pāreja atbilstu valsts noteiktajiem standartiem, ceļa platuma dēļ, vidū nepieciešams izveidot gājēju drošības “salu”. Tāpat ir jāizvērtē tādi kritēriji kā attālums starp krustojumiem, satiksmes intensitāte un gājēju plūsma, konstatēja komisija.

Kopumā gājēju pārejas izveide būtu atbalstāma, taču šajā apkārtnē ir jāsakārto arī gājēju celiņi, apgaismojums un iebrauktuve virzienā uz topošo automazgātuvi, norāda Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs. Līdz ar to gājēju pārejas izveide būtu tikai viens no darāmajiem darbiem.

Talsu pilsētas pārvalde plāno pasūtīt projekta izstrādi šīs teritorijas sakārtošanai, ietverot arī gājēju pārejas izveidi. Darbu īstenošanai pārvalde rosinās iekļaut finansējumu pašvaldības 2018. gada budžetā.

“Ja esi devies velo izbraucienā kopā ar bērniem, baiļu pilnā ielas šķērsošana tajās pāris atvēlētajās sekundēs pie intesīvas satiksmes bērnus pamatīgi satrauc un iedveš nedrošības sajūtu turpmākajām reizēm.”

2 komentāri rakstam “Gājēju pāreja pirms Talsu apļa – gājēju un velosipēdistu drošībai

  1. Kartējie solījumi. 2018. gads nav aiz kalniem. Sekosim līdzi, ko lems deputāti. Vai priekšēdētājam ir prioritāte velo. Cerams, ka ne tikai vārdos, bet darbos arī.

  2. Ticam, ka jaunās vadības spēkos būs līdz galam novest iepriekšējās vadības nepabeigtos darbus. Par velobraucējiem draudzīgu pilsētu!

Pievienot komentāru