“Kurzemes loka” izbūve Valdemārpilī – talkā nāk helikopters

AS “Augstsprieguma tīkls” kā Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators realizē projektu “Kurzemes loks”, kas ir daļa no daudzmiljonu projekta “NordBalt”. Intensīvs darbs šobrīd notiek Valdemārpilī, kur kupls skatītāju pulks vēroja ikdienā neierastu skatu – ar helokoptera palīdzību notiek augtspriegumu balstu montāža.

“Kurzemes loka” pirmie divi posmi – 330kV elektropārvades kabeļu līnijas izbūve Rīgā un 110kV elektropārvades līniju pārbūve posmā Grobiņa – Ventspils, pastiprinot ar 330kV līniju – jau ir realizēti. “Kurzemes loka” trešais posms savienos 330kV apakšstacijas “Ventspils” Ventspilī un “Imanta” Rīgā, šķērsojot Ventspils pilsētas, Ventspils, Dundagas, Talsu, Kandavas, Tukuma, Engures un Babītes novadus, kā arī Jūrmalas un Rīgas pilsētas teritorijas.

Talsu pilsētā un novadā – Valdgales, Ārlavas, Ģibuļu, Lībagu, Virbu un Strazdes pagastos – elektropārvades līnijas trase 46,45 km garumā šķērsos 314 zemes īpašumus. Pārbūves rezultātā elektrolīnijas novietojums pamatā saglabāsies esošo elektropārvades līniju trases robežās. Atsevišķās vietās, lai nodrošinātu nepieciešamos attālumus līdz ēkām, ceļiem, šķērsojamām komunikācijām, aizsargājamām dabas teritorijām un kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem, līnija var tik izbūvēta, veidojot jaunu trasi. Kopumā elektrolīnijas trase šķērsos aptuveni 1500 zemes īpašumu. Būvdarbu norise plānota līdz 2019.gada jūnijam. Visi darbi projekta ietvaros jāpabeidz 2019.gadā.

Jau ir izbūvēts Lietuvas – Zviedrijas starpsavienojums, kā arī notiek Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas pārvades tīklu pastiprināšana, lai uzlabotu visas Baltijas energoapgādes drošumu.

“Kurzemes loka” projekta īstenošanas kopējās izmaksas ir 127 miljoni eiro, no kuriem 55 miljoni eiro ir Eiropas Savienības līdzfinansējums. 

Informācija: www.ast.lv; Foto: Andris Grīnbergs

Pievienot komentāru