Piedalies aptaujā par siltumapgādes izmaksām

Talsi izskanējuši kā viena no dārgākajām Latvijas vietām siltuma apkures tarifa kontekstā. Iedzīvotāju vidū diskusijas un jautājumi par šo tēmu raisās katru gadu. Arī šogad Facebook.com tika izvērsta plaša diskusija (šī diskusija gan tikusi dzēsta) – vidējā gaisa temperatūra šā gada novembrī Latvijā bija +3,4 grādi (C) (Stendes stacijā +1,9 C), kamēr pirms gada novembrī tā bija +0,8 grādi (C) (Stendes stacijā -0,7 C). Neskatoties uz to, ka šogad ir siltāks, daļa iedzīvotāju sūdzējušies, ka rēķins par siltumu novembrī bijis krietni lielāks nekā gadu atpakaļ.

Siltuma apkures tarifus Latvijā izskata un apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Dažādās apdzīvotajās vietās tarifi atšķiras, un šīs atšķirības nosaka pakalpojumu sniegšanas nosacījumi – izvēlētie siltumapgādes sistēmas tehnoloģiskie risinājumi, siltumapgādes sistēmas kompaktums un tās tehniskais stāvoklis, kā arī katras apdzīvotās vietas ģeogrāfiskās u.c. īpatnības (reljefs, apbūves blīvums, siltumapgādes lietotāju daudzums utt.). No šiem nosacījumiem ir atkarīgas pakalpojuma sniegšanas izmaksas, kas ir nepieciešamas, lai pakalpojumu varētu nodrošināt, skaidro SPRK. Pakalpojuma sniedzēju atkārtoti ir skaidrojuši, ka ļoti būtiska loma ir mājas tehniskajam stāvoklim, lai nerodas siltuma zudumi.

Janvārī “Talsu Ziņas” šo tēmu papētīs padziļināti, līdz tam iedzīvotāji aicināti piedalīties aptaujā “Kāds bija Jūsu saņemtais rēķins par siltumapgādi novembrī (salīdzinot ar gadu iepriekš)?”. Papildu jautājumus, viedokļus aicinām rakstīt komentāru sadaļā vai sūtīt uz info@talsuzinas.lv.

Pievienot komentāru