LETA: Aivaru Lācaru sauc pie kriminālatbildības par neattaisnotu šofera prombūtni darba laikā

2017.gada novembrī Talsu rajona prokuratūrā no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kriminālvajāšanas sākšanai saņemts kriminālprocess, kurā Talsu rajona prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi divas personas – bijušo Talsu novada domes darbinieku un amatpersonu. Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Ķīviča aģentūrai LETA apstiprināja, ka pie kriminālatbildības saukts bijušais Talsu novada mērs un tagadējais domes deputāts Aivars Lācarus un viņa agrākais šoferis.

Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe detalizētāku informāciju aģentūrai nesniedza, norādot, ka šomēnes tiek plānota pirmstiesas procesa pabeigšana. Savukārt A. Ķīviča aģentūrai LETA par konstatēto pārkāpumu norādījusi “tie ir vairāki mēneši – nav runa par gadiem”.

KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Dūša aģentūru informēja, ka KNAB izmeklētāja gūtie pierādījumi sniedza pamatojumu uzskatīt, ka Talsu pašvaldībā tikusi nodarbināta persona, kura sistemātiski atradās ārpus darba vietas bez prombūtni apliecinošiem dokumentiem un faktiski nepildīja amata pienākumus, par ko saņēma atalgojumu. 

A. Lācarus “Talsu Ziņām” sacīja, ka pagaidām sīkākus komentārus nesniegs.

Pēc “Talsu Ziņu” rīcībā esošas neoficiālas informācijas, nodarītais zaudējums pašvaldībai tiek lēsts apmēram 3000 eiro apmērā, un neatbilstības dokumentos, iespējams, esot radušās, kompensējot iepriekš pārstrādātas virsstundas.

KNAB šajā kriminālprocesā rosināja prokuratūru sākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma (KL) 319.panta 2.daļā un KL 177.panta 2.daļā minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas, iespējams, veikti pašvaldībā. Tie ir KL panti par valsts amatpersonas bezdarbību jeb pienākumu nepildīšanu mantkārīgā nolūkā, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā arī par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Foto: arsts.lv

9 komentāri rakstam “LETA: Aivaru Lācaru sauc pie kriminālatbildības par neattaisnotu šofera prombūtni darba laikā

  1. Formāla termina vietā izvēlējāmies ziņot saprotamā valodā un tā, kā ir bijis faktiski – šoferis nav spoks, bet reāla persona, kurš ir pašvaldībā strādājis kā viens no 18 šoferiem, ko pašvaldība nodarbina (lieciniekus nav tālu jāmeklē).
    Cits ir jautājums par to vai tajos brīžos, kad viņš darba vietā nav atradies, atbilstoši ir bijuši noformēti dokumenti. Saprotams, ka saņemt darba algu, neattaisnoti darbā neatrodoties, nav pieļaujami. Vai tā ir ļaunprātība, nolaidība vai aizmāršība, lai izlemj attiecīgās instances.

  2. Paskatīsimies uz šo lietu mazliet filozofiski – ja man ir iedalīts šoferis bet viņa pienākumus pildu pats un saņemu atalgojumu ( kas nav pierādīts ) par šofera darbu tad kur tas lielais KRIMINĀLNOZIEGUMS ? Un varbūt es vienkārši savu šoferi nenodarbinu jo man pašam patīk braukt. Noņemiet šo opciju – “šoferis” un noziegums beigsies nesācies. Šī ir tīrā nomelnošanas kampaņa, ja runa būtu par kaut ko tiešām noziedzīgu . . . Nevienaldzīgais – Uģis Puriņš no Laidzes.

    1. Filozofisks skatījums būtu – vai “šofera iedalīšana” ir nepieciešamība, ja priekšnieks pats grib braukt pie stūres? Nav jau prezidents, kuram likums un drošības nosacījumi to neatļauj. Vai šoferi nav iespējams nodarbināt ar konkrētu maršruta lapu, konkrētos gadījumos, ja viņš ir domes darbinieku štatā? Ja tā nevar, vai šoferis var atbildēt par auto, par degvielu patēriņu, ja viņš it kā skaitās šoferis konkrētajā brīdī, bet patiesībā atrodas ne savā darba vietā – automašīnā? Šaubos, vai bijušajam mēram prokuratūra izvirza apsūdzību par šofera neattaisnotu neatrašanos darba vietā. Tā būtu jāizvirza pret šoferi. Jādomā, viņš to saprot un glābs savu nevis priekšnieka ādu.

    2. Turklāt, visticamāk šoferis strādāja, tad bija sastrādājis par daudz un kādu laiku nebija, bet algu saņēma. Tikai “papīri” nebija kārtībā.

  3. Tad nu gan pārkāpumu atraduši. Kad Knābis noķers kādu no lielajām zivīm? Tagādējais Namsaimnieka priekšsēdis Bariss arī sodīts par nepareizi aizpildītām degvielas atskaitēm. Un? Kad būs kāda rīcība par tiem, kas ir izkrāpuši miljonus?

  4. Tad jau, laikam, man un veselam baram manu bijušo kolēģu, arī jāsāk taisīties uz “kroņa mājas” kamerām – arī mums patika pašiem stūrēt! Man gan liekas, ka te ar lielgabaliem pa odiem šauj, jo pa lieliem zvēriem “slabo” – var pa muti atrauties… Jācer, ka vismaz prokuratūrā āksti nesēž…

Pievienot komentāru