Vandzenes pagasta pārvaldnieci atbrīvo no amata (papildināts)

(19.03. papildināts ar pēdējo rindkopu)

Talsu novada domes deputāti ceturtdienas domes sēdē lēma par Vandzenes pagasta pārvaldes vadītājas Ivetas Jansones atbrīvošanu no amata, sākot no piektdienas, 16. marta.

Atbrīvošana no amata ir formāla, jo I. Jansone 13. martā ar pašvaldību savstarpēji vienojās par darba tiesisko attiecību izbeigšanu. I. Jansone pagasta pārvaldē strādāja kopš 1997. gada.

Deputāte Inga Gluzda domes sēdē vēlējās uzzināt, kas mudinājis pieņemt šādu lēmumu, ņemot vērā, ka pārvaldē nostrādāts ilgus gadus: “Ieraugot šo jautājumu darba kārtībā, biju pārsteigta, gribētu lūgt vairāk informācijas. Vismaz man priekšstats par Jansones kundzi bija pozitīvs, priekšstats kā par labu saimnieci.”

I. Jansone domes sēdē nepiedalījās, taču Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis norādīja, ka detaļās negribētu iedziļināties, jo tas ir darba tiesisko attiecību jautājums. Taču piebilda, šajā pārvaldē bija auditors un veica inventarizāciju.

I. Jansones komentāru “Talsu Ziņām” vismaz pagaidām nav izdevies iegūt, taču neoficiāla informācija liecina, ka, iespējams, vienošanās panākta pēc tam, kad auditā konstatētas kādas neatbilstības, pārkāpumi (piemēram, par dokumentu parakstīšanu atvaļinājuma laikā, dažu pašvaldības koku sazāģēšanu un atdošanu invalīdei ar daudzbērnu ģimeni, liecina neoficiāla informācija).

Pirms nedaudz vairāk kā gada, 2016. gada decembrī, I. Jansone intervijā laikrakstam “Talsu Vēstis” uz jautājumu “Vai redzat sevi šajā amatā arī turpmāk?” atbildēja šādi: “Man vēl ir ļoti daudz enerģijas. Prātā izdomāti nākotnes plāni un sapņi, kādu redzu Vandzeni. Pienākuma apziņa man ir pietiekami liela, tāpēc varu paveikt vēl daudz. Gribu padarīt iesāktās lietas, kuru ir ne mazums.”

Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus šobrīd pildīs Solveiga Stalidzāne, kura ir Laidzes pagasta pārvaldes vadītāja. Uz vakanto amata vietu plānots sludināt konkursu, informēja Talsu novada pašvaldībā.

23 komentāri rakstam “Vandzenes pagasta pārvaldnieci atbrīvo no amata (papildināts)

 1. Ar šo gribu apsveikt visus tos kas balsoja par jauno sasaukumu! Iveta ir cilvēks ar lielo burtu – viņas cilvēcīgums vispār nav apspriežams. Es esmu redzējusi kā viņa dara iespējamo un neiespējamo Vandzenes dēļ. Tik daudz labi ideju un plānu vēl bija…jā. Vandzennieki ir zaudējusi ļoti labu pārvaldnieci un nedomaju ka jaunajai varai izdosies atrast kaut ko pat līdzīgu Ivetai. Es gribētu zināt kāpēc tiek atlaisti inteleģenti novada darboņi un patrioti..Novēlu Ivetai nenolaist rokas un bet tik pat aktīvai, pozitīvai un cilvēcīgai arī turpmāk!

  1. Pilnīgi piekrītu, jo tie didži un vladimiri(apzināti ar mazo burtu), kas te to putru vāra un visu laiku norej, ir kā škāļi, kas rej-paši neko nav izdarījuši, bet pienes ziņas savai partijniecei gluzdai(apzināti ar mazo burtu)un tad nu šī spēlē teātri, brīnās-par ko tad tā… Paldies, tev Iveta, jo nebija viegli noteikti strādāt, lai ko darītu- viss slikti un cik tad bija to-kas pateica paldies. Zaudējums Vandzenes pagastam.

    1. nu tāda tā vara un varēšana pašlaik ir novadā, tikai rej, pazemo un kurina naidu, ja būtu ja būtu jāuzskaita padarītie darbi- būtu klusums, bet mēs jau paši šos bļaurus ievēlējām- vārdu sakot uzķērāmies kārtējo reizi uz kārkla propogandu, tagad patiesi kauns, bet nu nāks jau arī nākamās vēlēšanas

     1. Kas tad tāds ir izdarīts,es maksāju nodokļus,un lielus nodokļus no ko Ivetiņām algu maksā.Man neinteresē ka par manu naudu tiek Uguņi labiekārtoti un Mariņčiks zāli pļauj ezermalā,kas ar mums kā vandzeniekiem ir iznomāta,lai citam nav nodokļi jāmaksā,un es vēl sanāk ka samaksāju Marinčikam.Tad sanāk ka es tik maksāju un maksāju ,bet man gan nenāk neviens atstrādāt.Tapēc neperaties par er to aizstāvēšanu,ja nezinat kas katlam apakšā.

      1. Fascinē bļauri, kuri paši neko nav izdarījuši un noliek citu darbu, tā jau ir latvietis latvietim labākais ēdiens.
       Audits neko ārkārtēju neatklāja, katram kurš kaut ko dara papīros var neatbilstību atrast.
       Arī es maksāju nodokļus, nenolieku citu darbu un pielieku roku, lai sakārtotu arī ne savu teritoriju, ko esi izdarījis Tu?

     2. cita Vandzeniece

      -

      Atbildēt

      21 gadu Vandzenē nebija bijis finanšu un materiālo vērtību audits (laikam jau iepriekšējās valdības nav vēlējušās neko zināt), jaunā valdība – vēlējās. Tāds ir rezultāts. Tā ir nodokļu maksātāju nauda. Gan jau uz strīpas būs arī citi pagasti. Vandzenei nepaveicās – izkrita pirmā loze.

      1. Muļķības, auditi ir bijuši vienmēr. Jautājums kā izmanto audita ziņojumu- vai pakrata ar pirkstu, izsaka rājienu un liek novērst, vai izvazā savu politisko reitingu celšanai. Tas, ko jaunie censoņi nesaprot ir, ka cilvēku ir tik cik viņu ir, rindā uz vakancēm sevišķi laukos neviens nestāv. Jāmāk kopīgi un loģiski kopā strādāt vienam ar otru.Ja turpināsim vien ar otru kašķēties, nekur tālu netiksim.

      2. Ja neesi lietas kursā un esi tikai kāds, kam patīk citus apriet, tad zini- katru gadu ir finanšu līdzekļu pārbaudes, un ja kas, tā ir nopietna informācija, par kuru var nākties atbildēt, jo ir tik viegli redzēt no kurienes tad šādas “kājas”baumām aug.Padomā, vai gribi ar novada juristiem tiesāties par šādiem apmelojumiem finanšu nodaļai.

 2. Rakstā minēts,ka daži koki atdoti invalīdei ar daudzbērnu ģimeni.Kam tad bija jāatdod,vai jāved uz Talsiem un jānokrauj pie novada domes durvīm??? Enerģiska,apsviedīga,100 %Vandzenes pagasta patriote,prot ”aizraut” līdzi cilvēkus un katrs pagasta stūrītis viņai ir svarīgs.Bet gan jau kādam “‘pārgāja” pār ceļu.Lai tev veicas,Iveta!

 3. Pārmest cilvēkam par to, ka viņš atvaļinājuma laikā strādā, paraksta dokumentus, parāda, ka viņam rūp savs pagasts? Ja cilvēkam ir kaut kas nepieciešams no pārvaldes, tad par to, ka cilvēks atvaļinājuma laikā nāk un strādā, būtu jāsaka paldies, nevis jāatlaiž! Turklāt Vandzenes pagasts ir liels pagasts, tur ir daudz darba, ar ko Iveta tika galā veiksmīgi. Ļoti cūcīgi no pašvaldības puses, jo manuprāt Iveta visu darīja pēc labākās sirdsapziņas. Veiksmi Ivetai!

  1. Laba gan tā sirdapziņa,strādīgajam invalīdam Andiņam darbs patstāvīgs neatrodas,bet piedzīvotājam gan atrodas,un to pašu simtlatnieki izdara,laba sirdapziņa,laba…

 4. Gribētos uzdot jautājumu tiem, kas visā šai atlaišanas procesā piestrādāja, lai pagasts paliktu bez vadītājas.Cik daudz un Ko JŪS paši esat darījuši, vai izdarījuši pagasta labā?Nedomāju, ka ir simt procenti tīru un baltu cilvēciņu, katram ir pa melnumiņam aiz naga.Otru tiesāt un apspriest ir vis vieglāk, un no malas skatoties ir viegli norādīt- vajag darīt tā vai šitā,es darītu tā vai šitā. Par vadītāju nav viegli, un saprotams, ka visiem nekad labs nevari būt. Kāda, tad ir tā pareizā un īstā kandidatūra šim amatam? Un tagad uz priekšu tie, kuri zin kā ir vislabāk, rādat nu, kā pareizi ir jāvada pagasts, ko vajag darīt, kā vajag darīt, kā nevajag darīt Veiksmi Ivetai!

 5. Kāds cits amatu noskatījis. Ivetiņa vislabākā samniece, vienmēr atsaucīga un sirsnīga. Visiem labs nebūsi nekad, bet tas nemazina iegūldījumu.

 6. Senos laikos, lai pils būtu skaista, stalta un mūžīga, upurēja visskaistāko,gudrāko un čaklāko meitu. Varbūt mūsdienās var vilkt paralēles …?

 7. Nu nestāstiet ka par palīdzēšanu invalīdam atlaiž no darba,tas ir smieklīgi,vajadzēja minēt īstos iemeslus,un daudzi to zina.

Pievienot komentāru