Pētījums: Talsu novadā dzīvo harmoniskie; Dundagas, Rojas un Mērsraga novados – ballētāji; Kandavā – mērenie

Divu gadu garumā apkopojot mobilo telefonu lietošanas laikus un paradumus visā Latvijā, pētnieku grupa izpētījusi iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti Latvijas reģionos reālā laika režīmā. Pētījuma ietvaros izveidota oriģināla karte, kurā Latvijas novadi iedalīti pēc rakstura īpašībām, kas izskaitļoti no telefona lietošanas laika posmiem – darbarūķi, harmoniskie, mērenie, atpūtnieki, ballētāji, hedonisti un apātiskie.

Talsu novadā iedzīvotāju aktivitāte, spriežot pēc mobilā telefona lietošanas paradumiem, darba dienās ir augsta un vidēji augsta, kamēr brīvdienās – vidēja, tādēļ Talsu novada iedzīvotāji iedalīti kategorijā “Harmoniskie”.

Tikmēr kaimiņu novadu – Mērsraga, Dundagas un Rojas iezīvotāji nodēvēti par ballētājiem. Šāds apzīmējums, tādēļ, ka šajās teritorijās darbadienās ir zema iedzīvotāju aktivitāte, taču brīvdienās tā ir augsta. Šī tendence ir raksturīga arī citiem Latvijas piejūras ciemiem un pilsētām, kur attīstīts ir tūrisms.

Tikmēr Kandavas iedzīvotāji nodēvēti par mērenajiem, jo šajā novadā iedzīvotāju aktivitāte ir vidēja gan darbadienās, gan arī brīvdienās.

Pētījuma autori, Latvijas Universitātes (LU) ekonomisti uzsver, ka viņu paveiktais sniedz precīzu informāciju par ekonomisko aktivitāti Latvijas reģionos reālā laika režīmā. Pētījums ir kā atskaites punkts arī pašvaldību uzraugiem, lai saprastu, cik jēdzīgas ir bijušas gan pašu, gan Eiropas Savienības investīcijas reģionu attīstībai.

Pētījuma “Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss” prezentācija pieejama šeit.

Darbarūķi:

Harmoniskie:

Mērenie:

Apātiskie:

Ballētāji:

Hedonisti:

Atpūtnieki:

Viļānu fenomens:

Pievienot komentāru