Jauno Abavas pagasta ģerboni rotā vīngliemezis

“Purpura laukā sudraba vīngliemezis zelta čaulā pa kreisi, labējā augšējā stūrī sudraba vīnkoka lapa lejupvērsta labās spāres virzienā,” šāds Abavas pagasta ģerbonis oficiāli apstiprināts un reģistrēts Ģerboņu reģistrā. Pagasta ģerbonī iekļautais gliemezis ir reti izmantots simbols.

Abavas pagasta ģerboni izstrādājis heraldiskais mākslinieks Edgars Sims sadarbībā ar Sabiles pilsētas un Abavas pagasta iedzīvotājiem, pārvaldes vadītāju Zigmundu Brunavu un Talsu novada Kultūras, sporta un tūrisma centra mākslinieci Inesi Bērziņu, informē pašvaldība.

Katru ģerboni izskata Valsts Heraldikas komisija, kurai kopā ar skici ir jāiesniedz pamatojums konkrētā simbola izvēlei. Tikai pēc pozitīva atzinuma saņemšanas, var sākties darbs pie ģerboņa izstrādes. Šobrīd Heraldikas komisija ir apstiprinājusi arī Strazdes un Virbu pagastu ģerboņu skices, un tās iesniegtas Kultūras ministrijā.

Bez sava ģerboņa pagaidām ir Strazdes, Virbu, Vandzenes, Lubes, Ķūļciema un Ārlavas pagasti. Viens no Talsu novada pašvaldības uzstādītajiem mērķiem, sagaidot Latvijas simtgadi, ir visu novada pagastu ģerboņu izstrāde, tāpēc no 2016. gada sadarbībā ar Valsts Heraldikas komisiju ir tikuši izvērtēti dažādi varianti.

Informācija un attēls: Talsu novada pašvaldība

Citi raksti par šo tēmu:

Savs ģerbonis tagad arī Īves pagastam

Komentārs rakstam “Jauno Abavas pagasta ģerboni rotā vīngliemezis

Pievienot komentāru