Pie Talsu Valsts ģimnāzijas būs Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vieta

Šobrīd iedzīvotāji var nobalsot par viņuprāt labāko risinājumu piemiņas vietai, ko pašvaldība plāno veidot Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņai. Plānots, ka piemiņas vieta atradīsies Talsu Valsts ģimnāzijas parkā (Brīvības ielā 29), izmaksas būs atkarīgas no izvēlētā risinājuma. 

Lāčplēša kara ordeņa piemiņas vietā paredzēts godināt tos, kuri Brīvības cīņu laikā Talsu apkaimē veikuši varoņdarbus un atdevuši savu dzīvību brīvas Latvijas vārdā, informē Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Ķīviča. Pašvaldības izveidotā speciālistu darba grupa vienojusies par iegravējamo vārdu sarakstu, zināms, ka Talsos to skaits būs salīdzinoši liels – 70 personvārdi.

Piemērotāka apkārtējās vides risinājuma izvēlei pašvaldība izsludināja metu konkursu, kurā saņemti trīs pieteikumi. Žūrija šos pieteikumus jau izvērtējusi, taču pirms gala lēmums pieņemšanas ikviens līdz 18. aprīlim var nobalsot arī par sev tīkamāko variantu.

Taujāta par šāda objeka izmaksām, A. Ķīviča norādīja, ka par tām pagaidām precīzi nevar runāt. “Pieteikto metu provizoriskās izmaksas cita no citas atšķiras, un gala lēmums, kuru variantu izvēlēties, vēl nav pieņemts. Par finansējuma avotu – centrālā stēla būs Aizsardzības ministrijas dāvinājums, taču pārējā labiekārtojuma izveidošanu plānots segt no pašvaldības budžeta līdzekļiem,” viņa paskaidroja.

Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vietas jau izveidotas vairākās Latvijas pilsētās, taču Talsu novada pašvaldība vēlas “iet soli tālāk”. “Vēlamies iet soli tālāk un būt vieni no pirmajiem, kas piemiņas vietu integrē plašākā pilsētvides labiekārtojumā, lai tēlniecības objektam būtu daudzpusīga nozīme – izglītojoša, vides arhitektonisko kvalitāti uzlabojoša, mūsdienīga,” informē pašvaldības pārstāve. Iecerēts, ka piemiņas vietas atklāšana varētu notikt šā gada 11. novembrī.

Piemiņas vietas risinājumi apskatāmi ne tikai interneta vidē, bet arī klātienē Talsu novada administratīvajā centra 1. korpusa foajē Talsos, Kareivju ielā 7.

Granīta stēlas top Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta “Atceries Lāčplēšus” ietvaros. Godinot Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, daudzviet Latvijā jau ir uzstādītas vienota parauga piemiņas stēlas. Projekta iniciators ir Jaunsardzes un informācijas centrs. 

Krustpils:

Cesvaine:

Ogre:

Iecava:

2 komentāri rakstam “Pie Talsu Valsts ģimnāzijas būs Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vieta

  1. Pingback: Jauna piemiņas vieta Talsos par aptuveni 30 tūkstošiem eiro - Talsu Ziņas

Pievienot komentāru