Aptauja: vairāk nekā puse “Latvijas sauli” gribētu redzēt citā vietā

Jau šovasar pie Talsu ezera atklās tēlnieka Ojāra Feldberga vides objektu “Latvijas saule” – viena daļa no objekta top tepat “Pedvālē”, otra daļa tēlnieka uzraudzībā izveidota Ķīnā. Gada sākumā pašvaldības rīkotā iedzīvotāju sapulcē izskanēja vairāki ierosinājumi “Latvijas sauli” novietot citviet, lai nebojātu Talsiem tik raksturīgo ainavu, arī “Talsu Ziņas” aptauja apliecina, ka vairāk nekā puse – 59 procenti – respondentu vides objektu saredz citur pilsētā.

Saņemtās atbildes kategorijā “Citi”:

Vides objekts būs pie ezera

Taujām Talsu novada pašvaldības pārstāvjiem vai pēc iedzīvotāju sapulces kas mainījies sākotnējos plānos. “Pēc iedzīvotāju sapulces ar tēlnieku vēlreiz tika pārrunāts gan vides mākslas objekta novietojums, gan nosaukums. Tika veikta arī atkārtota objekta modelēšana vidē, izmēģinot dažādus novietojumus. Ir ņemts vērā ieteikums pārvietot objektu no braucamās daļas zaļās zonas virzienā, lai tas būtu redzams, jau dodoties lejā pa Lielo ielu,” informēja Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Ķīviča.

Vides mākslas objekts „Latvijas saule” tapis sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, budžetā šim mērķim piešķirti 50 000 eiro, un Talsu novada fondu. Savukārt Valsts Kultūrkapitāla fonds projekta izpildei piešķīris finansiālo atbalstu 8000 eiro apmērā. Projekta īstenošanā ar ziedojumiem piedalās arī sabiedrība un uzņēmēji.

Citi raksti par šo tēmu:

Būt vai nebūt vides objektam pie Talsu ezera? Iedzīvotāju domas dalās

Publicitātes foto: Talsu novada pašvaldība

Pievienot komentāru