Jauna piemiņas vieta Talsos par aptuveni 30 tūkstošiem eiro

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Talsos, Brīvības ielā 29 (pie Talsu Valsts ģimnāzijas), paredzēts izveidot piemiņas vietu, lai godinātu ar Talsiem un apkārtni saistītos Lāčplēša Kara ordeņa par varonību saņēmējus, informē Talsu novada pašvaldība. Piemiņas vietas labiekārtošanas izmaksas lēšamas aptuveni 30 000 eiro apmērā.

Pēc metu konkursa, kurā tika iesniegti trīs varianti, žūrijas vērtējumā un iedzīvotāju balsojumā par labāko atzīta kompozīcija „Ceļš uz mājām”, ko paredzēts ierīkot līdz šā gada 11. novembrim.

Ordeņa kavalieru vārdi parasti tiek iegravēti uz standartizētām stēlām, ko arī Talsi saņems kā dāvinājumu no Aizsardzības ministrijas. Uz stēlas paredzēts Lāčplēša Kara ordeņa ciļņa attēlojums, pamatteksta „PAR LATVIJU 1918–1920” gravējums uz stēlas priekšējās daļas un teksts „LATVIJAS BRĪVĪBAS CĪŅU VAROŅIEM LATVIJAS SIMTGADĒ” uz aizmugurējās daļas.

Kompozīciju izstrādājusi ainavu arhitekte Linda Zaļā, piedaloties arhitektam Austrim Mailītim („Zala Landscape Architects”). Piemiņas objekta kompozīciju veido simbolisku elementu kopums – galvenā granīta stēla un no esošā reljefā integrētā celiņa „izaugoša” atbalsta siena ar piemiņas plāksni un varoņu vārdiem. Piemiņas memoriālam paredzēts daudzveidīgs apgaismojums gan ikdienā, gan svētkos. Šobrīd ir uzsākti projektēšanas darbi.

Šovasar Talsos, par godu Latvijas simtgadei, tiks atklāts arī jauns vides objekts “Latvijas saule”, kuru pilsētai dāvina tēlnieks Ojārs Feldbergs. Šī vides objekta izmaksas no pašvaldības budžeta ir vismaz 50 000 eiro. 

Informācijas avots: “Talsu Novada Ziņas”; publicitātes foto: talsi.lv

Citi raksti par šo tēmu:

Pie Talsu Valsts ģimnāzijas būs Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas vieta

Pievienot komentāru